Här finns en lista på de butiker som har varit på kurs i de nya Fox produkter och funktioner, så du kan få gjort service på din Fox framgaffel och Fox bakdämpare. Och en lista på de Fox test center som finns i Danmark och Sverige, där du kan prova på en Fox framgaffel. 

DANMARK
BUTIKBYTELEFON
Järvsö Bergscykel Park ABLjusdal065112272
Älvängens Cykel ABÄlvängen0303746873
SportsonVästra Frölunda0317482170
SportsonGöteborg031238050
SportsonGöteborg031133930
SportsonHaninge087772615
SportsonKungens Kurva087403733
VelotekUppsala018246270
CykelhusetUpplands Västby0859091180
CykloteketStockholm0854549390
CykloteketHägersten0854549390
CykelsmedjanEksjö038114210
Henrikssons CykelBorås033418641
Mariebergs Sport AB/BikepartnerÖrebro019223399
CykelcentrumBorlänge024313647
RacerdepånFalköping0515711430
DANMARK
BUTIKBYTELEFON
Rold Skov CykelshopSkørping72620062
Sponz MTB CenterHillerød23439322
Børkop CykelforretningBørkop75867228
Vestergade Cykler ApSVarde75220642
Team BertelsenGalten86954255
Fri BikeshopAalestrup98641544
CykelnørderneKolding28736320
Cycle SportSilkeborg64632160
Bike pit ApSHerning25500704
Allbike.dk ApSRanders NV40259353
Fri BikeshopSvendborg20912767
Fusion CyklerAalborg98101705
Rex CyklerHelsingør45794999
Fri Bikeshop Nykøbing Mors97720751
29er Bike Shop ApSCharlottenlund39652929
Rolsted CyklerViborg86620419
XtraordinaerHorsens28152893
SVERIGE
VelotekUppsala0840020902
CykelsmedjanEksjö038114210
30K Sport AB Skövde 050112998
Järvsö Bergscykel Park ABLjusdal065112272
Sandvikens Byggemaskiner ABÖstersund026250850
Jarla Cykel og SportStockholm08200676

CERTIFICERAT FOX SERVICE ÅTERFÖRSÄLJARE. 


Järvsö Bergscykel Park AB
Ljusdal
065112272

Älvängens Cykel AB
Älvängen
0303746873

Sportson
Västra Frölunda
0317482170

Sportson
Göteborg
031238050

Sportson
Göteborg
031133930

Sportson
Haninge
087772615

Sportson
Kungens Kurva
087403733

Velotek
Uppsala
018246270

Cykelhuset
Upplands Västby
0859091180

Cykloteket
Stockholm
0854549390

Cykloteket
Hägersten
0854549390

Cykelsmedjan
Eksjö
038114210

Henrikssons Cykel
Borås
033418641

Mariebergs Sport AB/Bikepartner
Örebro
 019223399

Cykelcentrum
Borlänge
024313647

Racerdepån
Falköping
0515711430 

 

ÖVERSIKT PÅ FOX TEST CENTER


Danmark


Rold Skov Cykelshop

Skørping

72620062


Sponz MTB Center
Hillerød
23439322

Børkop Cykelforretning
Børkop
75867228

Vestergade Cykler ApS
Varde
75220642

Team Bertelsen
Galten
86954255

Fri Bikeshop
Aalestrup
98641544

Cykelnørderne
Kolding
28736320

Cycle Sport
Silkeborg
64632160

Bike pit ApS
Herning
25500704

Allbike.dk ApS
Randers NV
40259353

Fri Bikeshop
Svendborg
20912767

Fusion Cykler
Aalborg
98101705

Rex Cykler
Helsingør
45794999

Fri Bikeshop 
Nykøbing Mors
97720751

29er Bike Shop ApS
Charlottenlund
39652929

Rolsted Cykler
Viborg
86620419

Xtraordinaer
Horsens
28152893

Sverige


Velotek
Uppsala
0840020902

Cykelsmedjan
Eksjö
038114210

30K Sport AB 
Skövde 
050112998

Järvsö Bergscykel Park AB
Ljusdal
065112272

Sandvikens Byggemaskiner AB
 Östersund
026250850

Jarla Cykel og Sport
Stockholm
08200676
keyboard_arrow_up